מרכזי מידע וסיוע משפטי ראשוני

עמותת 'יד ריבה' מפעילה רשת של מרכזי מידע וסיוע משפטי ראשוני בהיקף ארצי.

עורכי הדין המתנדבים בעמותה, מעניקים את יכולותיהם, כישוריהם ומרצם, באהבה וללא תמורה, כדי לסייע לכל מבוגר או חולה שזקוק למידע או לסיוע משפטי.

בני הגיל השלישי, פעמים רבות, נזקקים לסיוע משפטי מהיר ודינמי. הן בשאלות וקשיים המטרידים את שלוותם והן בשל בעיות בירוקרטיות, ובמקרים רבים אף בשל התעמרות ועד למקרים של ניצול ואף התעללות!

במרכזי המידע והסיוע המשפטי הראשוני, מרכזים הפועלים מתוך סניפי יד שרה ברחבי המדינה, דואגים מתנדבי 'יד ריבה' להשיב את הרוגע לחיי הפונים. המידע המשפטי המלא נפרש בפני הפונה ומאפשר לו להבין כיצד ניתן להתמודד מול שאלות טורדות. במקרה הצורך, מעניקים עורכי הדין המתנדבים סיוע משפטי ראשוני ומתייצבים לסייע לפונים ולהגן עליהם.

עורכי הדין המתנדבים, וצוותות המתנדבים הנלווים של 'יד ריבה', אינם מרפים עד שהבעיות מגיעות לפתרון מלא. במעקב מול הבירוקרטיה, מגלה הפונה המבוגר או החולה כי אינו עוד לבדו. 'יד ריבה' לצידו גם מול ממסד דורסני וחסר רגישות. מכתבי אזהרה משפטיים המונפקים במקרים של התעמרות, עושים את פעולתם להגנת הפונה, וצוות המתנדבים ב'יד ריבה' ממשיך לפעול בשיתוף פעולה עם גופים נוספים כדי למגר את הבעיה מן השורש.

לקבלת השירות צור קשר

מלאו פרטים בטופס ונשוב אליכם בהקדם

שירותים נוספים שיוכלו לעניין אותך

גישור

במקרים רבים, אתגרים משפטיים סבוכים יכולים להיפתר באמצעות גישור והבנה בין הצדדים.

מומחי הגישור המשפטיים המתנדבים ב'יד ריבה', יוצרים שולחן עגול בשיתוף המתלונן בן הגיל השלישי ונשוא התלונה, ולא מרפים עד ללחיצת היד המסיימת ההופכת את המאבק הקשה לידידות מבינה ומכילה.

קרא עוד על השירות ←

ייפוי כח מתמשך

החוק המאפשר לאדם החולה או המבוגר למנות לעצמו מבעוד מועד קרוב או מכר שיטפל בענייניו כאשר יהיה מנוע מלקבל בעצמו החלטות משמעותיות, מחליף את תלאות האפטרופסות הבלתי רצויה.

קרא עוד על השירות ←