נתתם לאבא עוד שנתיים!

"זה קרה לפני שנתיים ואני נושא את הזכרון הזה עימי בתודה ליד ריבה ולסיוע המשפטי הנפל!

אבי חלה באלצהיימר ואיבד הרבה מיכולתו. בנוסף, הוא לקה בפצע בקרסול שלא נרפא והלך והחמיר עד שהפך לנמק.

במהלך הטיפול התברר שאבי חולה בחסימת עורקים קשה. נאמר לנו שיש לבצע פעולה ניתוחית דחופה ובשל מצבו של אבי היא היתה חייבת להתבצע תוך כדי הרדמה.

הגענו לבית החולים בילינסון – אלא שכאן נכנסנו למילכוד. אב חולה אלצהיימר שאינו מסוגל להבין את הקורה ולתקשר ואף לחתום על הסכמה להרדמה. הרדמה – טעונה אישור בכתב של המורדם. שוגרנו הביתה עם החולה שלנו עם הוראה לחזור אליהם במהירות – והפעם עם חתימת אופטרופוס כדת וכדין המאשר כי בית החולים יכול לבצע את ההרדמה שלפני הניתוח.

פנינו לעורכת דין ושמענו מפיה כי ההליך מורכב ומסובך ויעלה למשפחה סכום לא מבוטל. מישהו סיפר לנו שיש שרות סיוע משפטי לקשישים והוא קרוי יד ריבה. פנינו – וגילינו אשה מדהימה בשם עו"ד יעל וקסמן.

היא היתה מקצועית. אנושית. תומכת. היא ביצעה את התהליך הזה של מינוי אפוטרופוס זמני לצורך אישור ההרדמה ביעילות ובמהירות. כל זאת – בלי לדרוש את הסכום שעליו שמענו במהלך החיפושים וללא גביית שקל אחד.

האפוטרופוס חתם על אישור הרדמה. הניתוח בוצע. אבי החלים מן הפצע וזכה לשתי שנות חיים נוספות. הוא נפטר לפני חודש".

מה חדש עוד בעמותה?

משלוח בלי חשבון

עורכת דין מתנדבת ב"יד ריבה" – מחלקת הסיוע המשפטי של יד שרה, משתפת בסיפור מרגש לו הייתה שותפה. סיפור שמציג את האפשרויות המדהימות של המחלקה, ובו זמנית גם את הלב הרחב של בני העם הנפלא שלנו.

קרא עוד ←

חסד מתמשך

"מה?" את קריאת התדהמה הזו שומעים במחלקת הייעוץ המשפטי "יד ריבה" בכל פעם מחדש, "אתם עושים גם ייפוי כוח מתמשך?!"

קרא עוד ←