לוגו יד ריבה

גם בדיני משפחה, עוזרים ברגישות ובנחישות

גם בדיני משפחה רגישים – מתנדבי יד ריבה בחזית ההגנה למוגבלים.
עורך הדין אורן פרץ, מתנדב ותיק ביד ריבה – ארגון הסיוע והייעוץ המשפטי לחולה ולמבוגר, מספר על מקרה יוצא דופן שהועבר לטיפולו המסור:
"מטבע הדברים, סיפוריהם המסובכים והכואבים של הורים גרושים, מגיעים פחות למחלקה לייעוץ משפטי הפונה לבני הגיל השלישי. ובכל זאת, כעורך דין מומחה בתחום ההוצאה לפועל, קיבלתי את פנייתו של ש’, אב גרוש הסובל מנכות.
לש’ ולגרושתו ארבעה ילדים, ובית המשפט חייב את ש’ בתשלום מזונות בסך 800 ₪ לכל ילד, וכן בתשלום הוצאות והחזקת הדירה בסכום נוסף של 900 ₪ בחודש. ש’, הסובל כאמור ממוגבלות, נדרש לשלם 4,100 ₪ מידי חודש, אך הוא לא הצליח לעמוד בנטל התשלומים.
מאחר וש' לא הצליח לשלם את דמי המזונות שהושתו עליו, נפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל, חשבונותיו עוקלו כרטיסי האשראי שבבעלותו בוטלו והוטל עליו איסור יציאה מהארץ.
בשלב הזה, פנה ש’ לעזרת יד ריבה.
קיבלתי את הפנייה ולאחר שעיינתי היטב באוסף הנתונים שבתיק, מצאתי כי חישוב החיובים היה מוטעה! ראשית, מצאתי כי מלבד 900 השקלים אותם נדרש ש’ להעביר במסגרת הליך הגירושין לצורך החזקת הבית, המשיך הוא להעביר לבנק את חוב המשכנתא ולעירייה את חובות הארנונה. משכך, מובן כי יש לזכות את ש’ באותם סכומים. בנוסף, בנם הבכור של ש’ וגרושתו הינו בגיר, ומשכך אין הוא חייב בתשלום מזונותיו. החישוב אפוא היה מוטעה ויש לעדכנו לטובת הפונה.
בשם הפונה הגשנו מטעם ‘יד ריבה’ בקשה דחופה לרשות האכיפה והגבייה. בקשתנו לבדיקת החישוב בתיק ולעדכונו בהתאם לממצאינו התקבלה במלואה, והליכי הגבייה הוקפאו מיידית. בהמשך להקפאת התביעה, גם כל הסנקציות שהוטלו עליו הוסרו.
על פי החלטת רשמת ההוצאה לפועל ניתנה החלטה למינוי רואה חשבון שיערוך חוות דעת מעודכנת, כזו אשר תשקלל את הנתונים אותם הגשנו ומתוך התחשבות במגבלה אשר אינה מאפשרת לש’ לעמוד בתשלומים חודשיים גבוהים."

מה חדש עוד בעמותה?

נתתם לאבא עוד שנתיים!

זה קרה לפני שנתיים ואני נושא את הזכרון הזה עימי בתודה ליד ריבה ולסיוע המשפטי הנפל!
אבי חלה באלצהיימר ואיבד הרבה מיכולתו. בנוסף, הוא לקה בפצע בקרסול שלא נרפא והלך והחמיר עד שהפך לנמק….

קרא עוד ←

משלוח בלי חשבון

עורכת דין מתנדבת ב"יד ריבה" – מחלקת הסיוע המשפטי של יד שרה, משתפת בסיפור מרגש לו הייתה שותפה. סיפור שמציג את האפשרויות המדהימות של המחלקה, ובו זמנית גם את הלב הרחב של בני העם הנפלא שלנו.

קרא עוד ←

חסד מתמשך

"מה?" את קריאת התדהמה הזו שומעים במחלקת הייעוץ המשפטי "יד ריבה" בכל פעם מחדש, "אתם עושים גם ייפוי כוח מתמשך?!"

קרא עוד ←
דילוג לתוכן