בצדק

'יד ריבה', מחלקת הייעוץ המשפטי של יד שרה, הפכה כבר מזמן למוקד המרכזי בישראל להגנה על הקשישים מפני התעמרות וניצול.

עורכי הדין המתנדבים במחלקה, מצליחים פעם אחר פעם לסייע גם במקרים סבוכים במיוחד, והמחלקה המשפטית של יד שרה קובעת סדר יום משפטי שמשיב את הצדק לחייהם ולזכויותיהם של בני הגיל השלישי.

מאז נחקק החוק המאפשר רישום לייפוי כוח מתמשך, הואץ הטיפול וגם בנושא זה מעניקים עורכי הדין המתנדבים ביד שרה את הבשורה המשמעותית ביותר.

בזכות ייפוי הכח המתמשך, יודע מייפה הכח שזכויותיו יישמרו גם כשיזקין, גם כשלא ישלוט לחלוטין בזכויותיו. הודות לעבודת הנמלים המפרכת של עורכי הדין, הוא יכול להיות בטוח מראש שינהגו בו ובממונו בהתאם לרצונו.

בשבוע שעבר, לאחר עיכובים רבים בשל גל האומיקרון, נערכה בבית יד שרה בירושלים הרצאה בנושא ייפוי הכוח המתמשך. הרצאה שנועדה להעניק כלים למבוגרים ומשפחותיהם, לענות להם על שאלות המתעוררות בתחילת הדרך, ולספק להם את כל החומר הדרוש לפני חתימה על ההסדר.

כמאה וחמישים איש השתתפו בסדנא הייחודית, האזינו להרצאתה המלומדת של עו"ד בתיה קישון, ואף יכלו להעביר שאלות שהוקראו על ידי עו"ד קישון ונענו על ידה בסקירה מפורטת.

לדברי מנהלת מחלקת הסיוע המשפטי, גב' נחמה מרזל, בעזרת סדרת ההרצאות אנחנו חושפים אנשים נוספים לחשיבות של ביצוע ייפוי הכוח, וכן לאפשרות לקבל ייעוץ וסיוע משפטי ביד ריבה: "ההרצאות מאפשרות לנו להתייעל בתהליך יצירת ייפוי הכוח, וכך לקצר זמני המתנה ולשפר את השירות לפונים. שירותי יד ריבה ניתנים בסניפים נבחרים של יד שרה בכל רחבי הארץ, ומאפשרים לקשישים ליהנות מסיוע משפטי במגוון נושאים".

מה חדש עוד בעמותה?

נתתם לאבא עוד שנתיים!

זה קרה לפני שנתיים ואני נושא את הזכרון הזה עימי בתודה ליד ריבה ולסיוע המשפטי הנפל!
אבי חלה באלצהיימר ואיבד הרבה מיכולתו. בנוסף, הוא לקה בפצע בקרסול שלא נרפא והלך והחמיר עד שהפך לנמק….

קרא עוד ←

משלוח בלי חשבון

עורכת דין מתנדבת ב"יד ריבה" – מחלקת הסיוע המשפטי של יד שרה, משתפת בסיפור מרגש לו הייתה שותפה. סיפור שמציג את האפשרויות המדהימות של המחלקה, ובו זמנית גם את הלב הרחב של בני העם הנפלא שלנו.

קרא עוד ←